Informacje Prasowe

Oświadczenie dot. produktów z dodatkiem rukoli

PDF
DOCX

W trosce o zdrowie naszych gości informujemy, że 2 września 2020 roku otrzymaliśmy od naszego dostawcy, firmy Eisberg sp. z o.o. informację, że w niektórych partiach produktów z dodatkiem rukoli, które dostarcza między innymi do naszych restauracji, wykryto obecność bakterii salmonella. Obecnie w naszych restauracjach znajdują się produkty z dodatkiem rukoli z właściwą mikrobiologią.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji od producenta, produkty z dodatkiem rukoli z wadliwych partii zostały wycofane i poddane utylizacji. Produkty z dodatkiem rukoli z wymienionych partii były sprzedawane w dniach 27  sierpnia – 2 września w wybranych restauracjach McDonald’s,  wymienionych w załączonej liście.  
W imieniu McDonald’s Polska oraz producenta - firmy Eisberg przepraszamy wszystkich gości naszych restauracji za zaistniałą sytuację.  
Wraz z dostawcą podjęliśmy czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia, a także uniknięcia tego rodzaju sytuacji w przyszłości. Zapewniamy, że w kwestii jakości i bezpieczeństwa żywności w McDonald’s nie ma kompromisów. Stosujemy restrykcyjne procedury wewnętrzne oraz najwyższe standardy jakościowe wobec naszych dostawców.  Warzywa podlegają wielokrotnym kontrolom na każdym etapie cyklu produkcyjnego.

JAKIE PRODUKTY ZAWIERAJĄ PRODUKTY Z DODATKIEM RUKOLI?

Produkty z dodatkiem rukoli były składnikiem następujących pozycji z menu:
  • McWrap ® Caesar
  • Kajzerka Jajko i Pieczarki
  • Kajzerka Kurczak Premium
  • McMuffin® Twarożek i Rzodkiewka
  • Sałatka kurczak Premium
  • Sałatka
  • McWrap® Klasyczny
  • Maestro Red Hot Chili
 Rukola była również dostępna w opcji personalizacji produktów.  

KTÓRYCH RESTAURACJI DOTYCZY ZDARZENIE?

Skażone pałeczkami salmonelli partie produktów z dodatkiem rukoli były dostępne w restauracjach w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Pełna lista w załączeniu.

CO JESZCZE POWINIENEM WIEDZIEĆ?

Goście, którzy odwiedzili wskazane restauracje i zamówili w nich produkty zawierające produkty z dodatkiem rukoli wskazane powyżej, powinni w najbliższych dniach obserwować swój stan zdrowia.  Zjedzenie powyższych produktów może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą. Pierwsze objawy choroby pojawiają się w okresie od 6 godzin do 3-7 dni od momentu kontaktu z czynnikiem zakaźnym. Po odkryciu niepokojących objawów, tj. zatrucia pokarmowe, bóle brzucha, mdłości, wymioty i gorączka należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: biurprasowe@mcdonalds.pl

***

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa 449 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 27 000 osób. 392 z nich to obiekty prowadzone przez 74 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s

PDF
DOCX

Załączniki

Pobierz wszystkie
McDonald's_Lista restauracji.pdf
pobierz
McDonald's_Oświadczenie dot. produktów z dodatkiem rukoli_04.09.2020.docx
pobierz

Powiązane treści