1.
Jak dużo surowców, które wykorzystujecie w waszych produktach, pochodzi z Polski?
Większość najważniejszych składników oferty McDonald's to efekt współpracy z lokalnymi, działającymi w Polsce dostawcami. W naszym kraju produkowane są bułki, hamburgery wołowe, sosy i dressingi, używamy także polskich warzyw i owoców. Polscy dostawcy McDonald’s zaopatrują także szereg innych rynków, na których obecna jest nasza marka. Zdarza się również, że produkt importowany z innego kraju, np. drobiowy z Niemiec, przygotowywany jest w części z polskiego surowca.
2.
Czy w waszych produktach wykorzystujecie składniki modyfikowane genetycznie?
Nie. Nasze produkty pozbawione są GMO. Nie możemy jednak zagwarantować, że składniki modyfikowane genetycznie nie pojawiły się nigdzie w łańcuchu dostaw, np. w paszy przeznaczonej dla któregoś z hodowanych zwierząt.
3.
Czy wykorzystujecie olej palmowy?
Olej palmowy obecny jest w naszych ciastkach, ciastach, croissantach oraz w standardowych posypkach do lodów. Dążymy do wykorzystywania oleju palmowego wyłącznie ze zweryfikowanych, certyfikowanych źródeł.
4.
Powiedzcie coś o procesie przygotowywania posiłków w waszych restauracjach.
Proces przyrządzania posiłków przebiega u nas zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny. Tryb mycia i dezynfekcji rąk pracowników kuchennych jest szczegółowo uregulowany i kontrolowany. Dodatkowo każda z naszych restauracji przechodzi też zewnętrzne, niezapowiedziane audyty, podczas których m.in. pobiera się wymazy z rąk pracowników. Nasze procedury podlegają kontroli inspekcji sanitarnej i zapewniają bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktów.
5.
Co robicie z produktami, które danego dnia się nie sprzedały?
Nie przyrządzamy posiłków na zapas. W McDonald's wszystkie produkty przygotowywane są wyłącznie na zamówienie gościa. Doświadczenie pracowników oraz specjalne procedury kontrolne i zamówieniowe gwarantują bardzo niski poziom strat.
6.
A co się dzieje z zużytym olejem do smażenia?
Wyspecjalizowana firma odbiera zużyty olej ze wszystkich restauracji naszej sieci i przekazuje go do rafinerii, gdzie w przystosowanej instalacji jest on przerabiany na paliwo.